Yurt dışı seyahat rehberi

Meydan Hipodromu/Dubai – U.A.E

Dubai Meydan Hipodromu

Seyahat severlerin gezi rehberi olarak, Bugun tatil severler için Dubai’de yapımında bin Türk işçisinin de çalıştığı, dünyanın en büyük hipodromunu inceliyoruz.

1700 metre uzunluğunda ve içinde 7 yıldızlı bir otel, 4 bin 500 kişilik balon restoran, IMAX sinemada yer alan 130 bin oturma kapasiteli dubai meydanhipodromun dünyada görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 

7 YILDIZ OTELİ DE VAR

Yurt dışı Tatili için dubai’ye gelen konuklar için Ayrıca tesiste 7 yıldızlı 400 odalı otel, 85 bin kişilik yarış seyir tribünü bulunuyor. Tribünlerde yer alan balon restoranda ise, sekiz bin metrekarelik ve aynı anda 4500 kişinin yemek yiyebileceği, dünyanın en büyük restoranı var. Seyirciler 170 metre uzunluğu ve 14 metre yüksekliği bulunan, hipodromun ortasında yer alan, dünyanın en büyük televizyon ekranından yarışları canlı olarak seyredecek. Binanın dışında ise titanyum malzemeler kullanıldı.”

Lady gaga onun dünya turu konserlerinin bir ayağını meydan hipodromunda gerçekleştirirken bu Yarış pisti dev konserlere ev sahipliği yapmıştır Elton john, carlos santana ve bir çok ünlü sanatçı bu hipodromda devasa konserler vermişlerdir.

Yurt dışı seyahati düşünenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen bu hipodrom günün her saati seyahat sever ziyaretçilerini beklemektedir.

Dubai meydan hipodromunda Çeşitli yıllarda ülkemizi başarı ile temsil eden Pan river , Ribella , Sabırlı , Good curry ve Peri lina Meydan hipodromunda katıldıkları yarışlarda çeşitli dereceler elde ederek bayrağımızı dubai meydan hipodromunda dalgalandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir